A víz szervezetünk legfontosabb alkotóeleme, a felnőttek testének 60-70 %-a, az újszülöttek testének 75-80%-át alkotja. Étel nélkül hetekig, víz nélkül csak néhány napig bírjuk.
A helyes vízfogyasztás során a víz minőségére és mennyiségére is ügyelni kell. Ez átlagosan 2 liter naponta, és ez nem foglalja magában a levest, illetve a gyümölcsökben található levet. A sportolók, nehéz fizikai munkát végzők vízszükséglete ennél sokkal nagyobb is lehet.
Gyakori hiba, hogy az ivás összefügg a szomjúságérzéssel, holott a szomjúságérzés a szervezet késői vészjelzése a súlyos folyadékvesztés megelőzésére.
A Szentkirályi ásványvíz titka egyszerűen a víz természetes ásványianyag-tartalmában rejlik, mely elkerülhetővé teszi a túlzottan magas vagy a túl alacsony ásványianyag-bevitelből fakadó problémákat. A túlzottan alacsony ásványianyag-tartalmú – főként a mesterséges víztisztítással megváltoztatott összetételű, pl. a desztillált, fordított ozmózissal kezelt – vizek nem tartalmaznak olyan makro elemeket és esszenciális nyomelemeket, amelyekre az élő szervezet működéséhez mindenképpen szükség van.
Ellenkező esetben, amennyiben túlzottan magas ásványi anyag tartalmú vizet fogyasztunk, a fokozott kalciumbevitel megakadályozhatja a cink, a magnézium és a vas hasznosulását a szervezetben és akár vesekő kialakulására is hajlamosíthat.
Szintén fontos ügyelnünk a fogyasztott víz nátriumtartalmára is: a magas vérnyomásban szenvedők számára minél kisebb mennyiségű nátrium bevitele ajánlatos.
Az EAUSCAR- díjas Szentkirályi ásványvíz fogyasztása mindkét szempontból megfelelő megoldást nyújt, ásványianyag-tartalma 520 mg/l. Fogyasztása ajánlott komolyabb igénybevétel (sport, fizikai munka) esetén a folyadék és ásványi anyagok folyamatos utánpótlására.
Az ősi, tiszta vizekre jellemző friss illatú, édes ízű Szentkirályi ásványvíz tisztaságát a víz fölötti 15 különböző kőzetréteg szűrő és tisztító hatásának köszönheti.
Hozzászólások lezárva.